Strój do tańca na trening

Jaki strój do tańca wybrać na zajęcia? W czym iść na kurs tańca? To pytanie może przysporzyć nie lada kłopotu, zwłaszcza początkującym tancerzom oraz osobom wybierającym się na zajęcia po raz pierwszy.  Wszystko zależy od tego na jakim etapie tańca jesteśmy.

Na pierwsze zajęcia tańca towarzyskiego nie musimy posiadać jeszcze ani specjalnych butów do tańca, ani jakiegoś szczególnego stroju. Ważne, żeby strój nie krępował ruchów i był wygodny. Większość ludzi przychodzi w jeansach i T-shirtach oraz trampkach lub adidasach na nogach. Na początek może być, ale jeśli ktoś chce się zając tańcem trochę bardziej, to powinien pomyśleć o stroju lepiej pasującym do takich zajęć.

Strój na kurs tańca

Panowie w kwestii stroju mają sprawę znacznie ułatwioną. Długie spodnie, najlepiej nie-jeansowe, w ciemnych kolorach. Do tego góra, najlepiej też z długim rękawem, w miarę przylegająca do ciała, ale nie za bardzo obcisła. Może być również koszula zapinana na guziki, stonowana, najlepiej jednokolorowa, ewentualnie w drobny prążek lub paseczki. Buty, jeśli nie specjalne do tańca, to raczej typu wyjściowego niż sportowego. Adidasy czy trampki mają na podeszwie gumę lub podobny materiał, który zdecydowanie utrudnia wykonywanie obrotów, które z kolejnymi stopniami zaawansowania stają się coraz częstsze.

Panie mają większy wybór, ale za to znacznie trudniejszy. Na kurs tańca można ubrać sukienkę, ale nie może być zbyt obcisła, aby nie krępowała ruchów. Powinna być długości mniej więcej do kolan – za krótka będzie źle wyglądać przy tańcach standardowych, zbyt długa natomiast będzie utrudniać ruchy w tańcach latynoamerykańskich.  To samo tyczy się spódnic. Można oczywiście też przyjść w spodniach, ale nie typu sportowego – taniec towarzyski jest bardziej traktowany jak sztuka, niż jak sport i lepiej czuje się w takim towarzystwie. Tak więc nie jeansy, ale spodnie raczej wyjściowe, najlepiej czarne lub ciemne, stonowane. Do tego bluzka w miarę przylegająca do ciała, też niezbyt wzorzysta. Najlepiej bawełniana lub z innego przewiewnego materiału. Długi lub krótki rękawek, w zależności od upodobań. Buty najlepiej specjalne do tańca, ale jeśli jeszcze takich nie mamy, to też raczej typu wyjściowego, dobrze trzymające stopę, najlepiej na obcasie.

Strój na trening tańca sportowego

Jeśli już bardzo poważnie myślimy o tańcu i należymy do sportowego klubu tanecznego, musimy zadbać o swój wygląd nie tylko na turnieju tańca, ale także podczas treningu.

Kolorem, który przeważa w klubach zarówno jeśli chodzi o strój dla partnerek, jak i dla partnerów jest czerń. Panowie ubierają specjalne spodnie do tańca (czarne lub ciemnogranatowe), do tego do tańców latynoamerykańskich dobrze przylegający do ciała top, który nie krępuje ruchów i uwidacznia sylwetkę tak, aby prowadzącemu łatwiej było korygować ruchy tancerza. Do tańców standardowych również może być przylegający top, lub koszula z długim rękawem zapinana na guziki. Do tego oczywiście specjalne buty do tańca – na niższym obcasie do tańców standardowych, a na wyższym do tańców latynoamerykańskich.

Partnerki mają znów do wyboru sukienkę, spódnicę z bluzką, spodnie lub legginsy, ewentualnie krótkie spodenki. Kolor najlepiej czarny, choć jest to niepisana reguła. Do tańców latynoamerykańskich dozwolony jest strój obcisły, krótki (spódnica lub spodenki), dobrze uwydatniający sylwetkę i ruchy tancerki. Do tańców standardowych zalecany jest strój bardziej elegancki, najlepiej długa, czarna spódnica, do tego ładna bluzka z długim lub krótkim rękawem. Plus oczywiście buty do tańca – z otwartymi palcami do tańców latynoamerykańskich i typu czółenka do tańców standardowych.

Strój do tańca na trening
Stroje do tańców latynoamerykańskich
Strój do tańca na trening
Stroje do tańców standardowych

FirstLavonda

I have noticed you don’t monetize your page, don’t waste your traffic, you can earn additional
bucks every month because you’ve got high quality content.

If you want to know how to make extra bucks, search for: Boorfe’s tips best adsense alternative

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.