Buty treningowe do tańca

Dla tych, którzy trenują taniec bardzo często i spędzają na sali dużo czasu, dobrą alternatywa dla normalnych butów do tańca są buty treningowe. Są one z reguły na niższym obcasie lub na zupełnie płaskiej podeszwie, co znacznie odciąża nasz kręgosłup i powoduje, że się mniej męczymy, a co za tym idzie możemy dłużej trenować. Oczywiście są one mniej „zgrabne” niż buty taneczne, dlatego są polecane na treningi, ale nie na pokazy czy turnieje.

Buty treningowe, tzw. „practisy”

Jednymi z najpopularniejszych butów treningowych są tak zwane „praktisy”. Są to buty wykonane z dziurkowanej skóry, z reguły wiązane, na obcasie typu klocek, mającym ok. 4 cm. Te buty są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Buty do tańca, tzw. praktisy

Ostatnio pojawiła się też typowo damska odmiana praktisów, gdzie miejsce obcasa na klocku zastąpił obcas typu flare. Dzięki temu są one bardziej zbliżone do normalnych butów do tańca.

Buty treningowe typu sneakers

Innym rodzajem obuwia treningowego są buty typu sneakersy. Są to zbliżone bardziej do butów sportowych obuwie z płaską, dzieloną podeszwą, pozwalające na odpowiednią pracę stóp. Jest ich na rynku bardzo dużo, różnych firm, w przeróżnych kolorach i modelach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Buty do tańca typu sneakers

Baletki

Zdecydowanie najtańszą, co wcale nie oznacza, że najgorszą odmianą butów treningowych są baletki. Baletek też jest bardzo duży wybór na rynku, od baletek tekstylnych, poprzez bawełniane, atłasowe, bawełniano-skórzane, ze skóry ekologicznej oraz skóry naturalnej, a także baletki sznurowane. Mogą mieć pełną podeszwę, podeszwę typu biszkopt, lub podeszwę dwudzielną. Występują również w różnych kolorach – od najpopularniejszych czarnych i białych, poprzez ecru, różowe, czerwone, granatowe, cieliste oraz wszelkie inne możliwe kolory.

Baletki do tańcaBaletki do tańca

Baletki bawełniano-skórzane białe oraz baletki tekstylne sznurowane czarne.

Napalcówki

Jeśli trenujemy taniec współczesny, jazzowy lub inną formę tańca, gdzie wykonujemy dużo obrotów na stopie, możemy spróbować ćwiczyć w tak zwanych napalcówkach. Są różne rodzaje napalcówek – mogą być zakładane tylko na palce, na przednią część stopy, na przednią część stopy i na piętę lub tylko na śródstopie, ale bez palców (tzw. bezpalcówki).

Napalcówki z piętą do tańca

86Denny

I have noticed you don’t monetize your website, don’t waste your traffic, you can earn additional cash
every month because you’ve got hi quality content.
If you want to know how to make extra $$$, search
for: best adsense alternative Wrastain’s tools

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.