Buty do tańca na zamówienie – cz.1 – Własny projekt

Buty do tańca niebieskieCo zrobić w przypadku, kiedy mamy problem z wybraniem dla siebie butów? Co jeśli żaden z proponowanych przez producenta modeli nie do końca nam się podoba? Albo mamy własny pomysł na buty? A co jeśli nam się wszystko podoba, ale mamy nietypowe stopy – szerokie, albo odwrotnie – bardzo wąskie? Albo jedną stopę mamy szerszą lub dłuższą? Co wtedy zrobić?

Na szczęście rozwiązaniem w przypadku powyższych sytuacji jest zrobienie butów do tańca na indywidualne zamówienie.

Własny projekt

W przypadku butów na specjalnie zamówienie mamy dosyć duży wybór różnych opcji. Firma Kozdra, działająca na rynku od 1977r., oferuje możliwość wyboru: modelu obuwia, koloru, rodzaju i wysokości obcasa, dwa rodzaje podeszwy, a także wybór jej miękkośći, sposób zapięcia oraz wybór ozdobnej klamerki. Można również wybrać, czy buty mają być wykonane z satyny czy ze skóry matowej lub lakierowanej.

Możemy zamówić konkretny model będący w ofercie producenta lub wymyślić swój własny, wybierając z każdego modelu to, co nam się podoba. Kolorów mamy dość sporo do wyboru, od standardowych kolorów, jak czarny, biały, cielisty, czerwony, poprzez srebrny, ercu, a na panterce skończywszy. Jeśli żaden z gotowych kolorów nam nie odpowiada, mamy możliwość zamówienia butów z własnego materiału – wystarczy kupić ok. 0,5m² wybranego materiału, z którego następnie zostaną zrobione buty. O obcasach pisaliśmy już we wcześniejszym artykule Pierwsze buty do tańca. Na podeszwie butów może być specjalna skóra, tzw. łosiówka, będąca stworzona specjalnie z myślą o tańcach na parkiecie lub mikroguma, która doskonale sprawdza się do chodzenia na zewnątrz. Jeśli chodzi o miękkość podeszwy, to jeśli jest ona zrobiona z łosiówki, mamy możliwość wyboru podeszwy standardowej lub bardzo miękkiej i wyginającej się na wszystkie strony podeszwy profesjonalnej. Przy butach mających na podeszwie mikrogumę takiej możliwości nie ma.

W butach męskich również występują dwa rodzaje podeszwy – cała podeszwa lub podeszwa dwudzielna typu flex. Cała podeszwa jest stabilniejsza, bardziej uniwersalna i częściej używana przy tańcach standardowych, podeszwa dzielona (flex) sprawia, że stopa  może lepiej pracować, przez co częściej jest stosowana w butach latynoamerykańskich.

W butach damskich możemy jeszcze wybrać rodzaj zapięcia oraz ozdobne klamerki. Jeśli chodzi o zapięcie, to do wyboru mamy zwykłe lub tzw. szybkie. Szybkie zapięcie najczęściej powiązane jest z ozdobną klamerką (choć niekoniecznie), którą raz zakładamy na odpowiednią dziurkę paseczka, aby dostosować właściwą długość, a potem już tylko zaczepiamy o element przy pięcie buta, dzięki czemu nie musimy za każdym razem przeciągać klamerki przez pasek, co sprawia, że paseczki tak szybko się nie niszczą (zwłaszcza w butach wykonanych z satyny). Jeśli zdecydujemy się na ozdobne klamerki (zdobione malutkimi cyrkoniami), to mamy do wyboru klamerki okrągłe bądź kwadratowe, złote lub srebrne. Mogą one znajdować się na zapięciu bądź z przodu buta, w zależności od wybranego modelu.

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane są buty jest to już kwestia gustu. Buty damskie mogą być wykonane z satyny lub ze skóry – satyna ma lekki połysk i jest optycznie lżejsza, skóra zaś mniej się niszczy i łatwiej ją wyczyścić. Jeśli zdecydujemy się na skórę, możemy wybrać między skórą matową a lakierowaną.

Buty męskie są z reguły wykonane ze skóry, choć mogą być również z innych materiałów, np. z zamszu (nubuku). Najczęściej występują w kolorze czarnym, ale mogą być również białe, czerwone, brązowe lub, co ostatnio cieszy się wielką popularnością – dwukolorowe, np. czarno-białe, czarno-czerwone lub w innych zestawieniach kolorów. Skóra na buty może być matowa, lakierowana lub połączenie skóry matowej z lakierowaną.

Dostosowując wszystkie powyższe elementy zgodnie z naszymi preferencjami możemy być pewni, że buty robione na zamówienie będą dla nas idealne.

Buty do tańca robione na zamówienie - niebieskie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.